הנציגים החרדים עובדים עלינו

הימים ימי בחירות. כל עיר עם מועמדיה ונציגיה מנסה לזכות בכל קול. העשייה מהקדנציה האחרונה מתנפחת ללא היכר, ההבטחות לקדנציה הבא גדלות בכל שעה שיום הבוחר מתקרב. סקרים, שלטים, ונתונים מגמתיים, הם לחם חוקם של כל מיני תמהוניים ששרתו עד היום בתפקיד תת מזכיר משרד התברואה והחליטו להעמיד את עצמם בפרונט השירות לתושב.

כותב השורות, שמוליק אברהם
כותב השורות, שמוליק אברהם

עד כאן הכל בסדר ולגיטימי במערכת בחירות דמוקרטית ושקופה. אבל אז אתה נכנס לבירת ישראל (לא לא תל אביב) ירושלים, ואתה מרגיש משהו באויר הצלול כיין שירושלים התברכה בהם משהו מזוהם, משהו לא נקי. רואים את זה על לוחות המודעות, במקומונים הירושלמיים, וליד מטות המועמדים. כן, נכון ניחשתם טוב, אני מתכוון לקומבינה של צמד מלכי הפוליטיקה אריה & איווט בהרצתם את האיש מגבעתיים – משה ליאון.

מניפולציות בשם הדת

כשאתה מסתובב באזורים החרדיים (שם ליאון מקבל את התמיכה העיקרית) ושואל כל עובר אורח או תושב מן המניין מה לא היה בסדר בקדנציה האחרונה של ברקת, התשובה הראשונה שתקבל ״הוא פתח את חניון קרתא בשבת״. הלו, סליחה, ממתי אסור לראש עיר לפתוח חניון שסביבו מאוכלסים כמה מלונות באורחים לא חרדיים כשהחניון ממוקם בכלל באזור לא חרדי מובהק?

התשובה השנייה והאחרונה שתקבל בשליפה מכל דרדק (בדרך להוציא מתיבת הדואר את ה״מרווה לצמא״ נתקלו גם בחוברות הכישלונות של ברקת): ״ברקת לא הקצה בניינים למוסדות ברמות״. אם היה לי את האפשרות הייתי לוקח את יוסי דייטש ושואל אותו שאלה פשוטה איך המנכ״ל מגבעתיים כן יצליח להעניק את הקרקעות לחרדים כשהבירוקרטיה היא היא המעכבת ולא טיבו של ראש העיר? מעניין מה תהיה התשובה.

כשהעדר נוהר

אתמול קיבלתי מסרון עם הטקסט הבא: "עיתון הבחירות של יהדות התורה חושף את מזימות ברקת באם ינצח בבחירות: פירוק מוסדות החינוך החרדי (לא פחות ולא יותר – ש.א.) ושורת צעדים לחילון העיר." רגע, לא אמרתם לפני שנייה שברקת חילן כבר את כל העיר?

אז מראש עיר שחצי שנה לפני יציאתו לבחירות עשה בדיוק את מה שהוא מבטיח כרגע לעשות גם בקדנציה הבאה, נהפך ניר ברקת להיות ראש עיר ״זומם״, ״מחלן״, ״ומפרק מוסדות חינוך״.

אבל ככה זה כשהסקרים לא מחמיאים בעוד חלק ניכר מהקהל כבר לא רץ כעדר שפוף לפוליטיקאים אינטרסנטים לקלפי. הנציגים החרדיים מתחילים להפנים שאי אפשר סתם לחרטט רק כי בא להם מישהו יותר נוח על כיסא המלך.

הישורת האחרונה. משה ליאון וניר ברקת
הישורת האחרונה. משה ליאון וניר ברקת

ואם דיברנו על רבנים ונציגים שלא סרים ממרותם של הרבנים (מלבד, כמובן, בעת שהרבנים קצת מפריעים לביזנס) בכל צעד ושעל, מדהים לראות עד כמה הנציגים של יהדות התורה רודפים מתראיינים ותוקפים מעל כל במה את נציגי ״טוב״ (הנציגים של החרדים לובשי החולצות הצבעוניות) המתמודדים בירושלים, בית שמש ועוד, בטענות על אי תמיכת שום רב או גדול בישראל במפלגה.

אבל כשזה מגיע לממשיך שושלת משפחת פרוש הוותיקה, הלא הוא יו״ר שלומי אמונים, שמשום מה החליט שהפילוג החסידי בבית שמש שכבר ממזמן עבר את שיא גינס הפילוגים, לא מספיק, ורץ ברשימה נפרדת בשם ״כוח״ – מאד מעניין איזה רבנים עומדים מאחורי הרשימה הזו. אבל מי אני שאדבר סרה בר׳ מאיר?

2 Comments on “הנציגים החרדים עובדים עלינו

 1. האמת? אני לא אבחר בשניהם.
  ולשאלתך, מה היה רע עם ברקת?
  ובכן, זה לא חניון קרתא. יותר לכיוון של לחץ אדיר בתשלום הארנונה, ביטול אלפי הנחות ארנונה למשפחות נזקקות, אי תיקון המדרכה ברחוב שלי, ובכל השכונה שלי, אי טיפול בגני השעשועים בשכונה שלי, בזבוז כספי ציבור על הפורמולה, ובעיקרון – תקציבים מיותרים ומוגזמים לפעילות הלילה של העיר, ולקבוצה האהובה עליו: הפועל ירושלים (כדורסל).
  מבין?
  ושוב, להזכירך, אני נמנע מלהצביע לשניהם.

  אהבתי

 2. שמילי שלום, ברצוני להגיב על דבריך בנוגע להתנהלותו של ראש העיר המכהן ניר ברקת . אמנם אתה לא רואה בעין דברים שליליים בהתנהלותו אז ברצוני לספר לך על פינות מעט חשוכות בתפקוד השוטף ובהתנהלות
  א. בפניות שפניתי לנציגי ציבור ( והיו כאלו) כולם ספרו על המוגבלות שלהם בקידום פרויקטים משל היו אורחים הנצרכים לטובות
  ב. התניה של כל תקציב עירוני בהסכמה לתקצובי ענק לאירועי תרבות שמהם לא רק שאנו לא נהנים בתור חרדים אלא הם לא מיועדים לירושלמים ולא מכסים את עצמם ( לא כולם אך רבים מהם) וכן הם באים על חשבוני כי נעשה קיצוץ מסיבי בתקציבי נקיון דבר שמורגש אצל כולנו
  ג .. ניהול תקציב חובבני – ראש העיר שקדם לו פעל לתוכניות הבראה שאין לה שום כבוד בקדנציה הנוכחית
  ד. חברי עירייה לא מכבלים משכורת מהעירייה ולכן הם מוגבלים ביכולת שלהם וכל ההישגים שברקת מנופף בהם עלו לנציגים במאמצים רבים שעם יותר הבנה היו יכולים להיראות אחרת
  ה. תחבורה ציבורית – הציבור החרדי והלא חרדי חי ( בירושלים ל50% אין רכבים ) על תחבורה ציבורית נושא שראש העיר מתנכר אליו כבר תקופה ארוכה
  ו. תקציבים למנוע הגירה שלילית מיועדים אך ורק לחילונים
  ז. כל נושא הבנייה הבלתי חוקית במזרח העיר לא טופל באופן עקבי
  ח. כן הקצאות זה דבר שניתן לקדם – כולנו זוכרים את היחס של ראש העיר בסוגיית המנהלים בשכונת רמות שאין חולק שיש לה רוב חרדי
  ט. גם עם ליאון הוא לא כל מה שאנו צריכים אנחנו השותפים הטבעיים שלו ולא נכנסים מהדלת האחורית
  י. ליאון מקורב לנתניהו ונכון לשנת 2013 זה האדם שיושב על הנהגת המדינה אז נכון ששמאלנים לא אוהבים משהו שמזוהה ומוברג במפלגת השלטון אבל לנו בתור תושבים זה באמת יכול לעזור

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: